Menu



Ocena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Masz już po dziurki w nosie pracy na etacie? Chcesz wreszcie sam o sobie decydować? Marzy Ci się własna firma, ale nie wiesz od czego zacząć? Najważniejsza jest bez wątpienia właściwa koncepcja. Musisz zastanowić się, jaka forma działalności gospodarczej byłaby dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Istnieje wiele różnych wariantów Spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z ograniczoną odpowiedzialnością. Warto zwrócić uwagę na ostatnią z wyżej wymienionych propozycji. Cieszy się bowiem ostatnio coraz większym zainteresowaniem wśród przyszłych przedsiębiorców. Wbrew powszechnie panującej opinii wcale nie wymaga „posiadania” wspólników. Możesz ją prowadzić na własną rękę.

 

Pierwszym formalnym krokiem na drodze do założenia takiej firmy jest zawarcie umowy spółki w formie aktu notarialnego, a także rejestracja spółki z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wówczas zyskuje ona pełnię praw i przywilejów. Wniosek do KRS powinien zawierać między innymi takie informacje jak na przykład:

  • nazwę, siedzibę i adres oraz przedmiot działalności spółki;;

  • wysokość kapitału zakładowego;

  • czas trwania spółki (jeśli jest oznaczony);

  • wzmiankę dotyczącą wspólników (okazuje się to szczególnie ważne w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej), etc.

 

Do wniosku należy również dołączyć umowę spółki, a także dowody uiszczonych opłat: za dokonanie wpisu oraz jego ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

 

No dobrze, a co w sytuacji, gdy nie masz czasu na bieganie po urzędach i stanie w niekończących się kolejkach? Możesz skorzystać z „opcji” rejestracji spółki z o.o. przez Internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy założyć specjalne e-konto, wypełnić niezbędne formularze i opatrzyć je podpisem elektronicznym.

 

Gotowy do prowadzenia własnej działalności? Masz jakieś wątpliwości? W takim razie nie zwlekaj i rozwiej je już teraz! Jak? Wejdź na stronę internetową bloga Podatki w spółce: podatkiwspolce.pl prowadzonego przez doświadczonego prawnika. Znajdziesz tam wiele interesujących artykułów, napisanych zrozumiałym, przystępnym językiem.


DANE FIRMY:


Dodaj Opinie


Użytkownik Apolonia Brzezińska napisał:
Rejestracja spółki zoo w naszym kraju to wciąż nie prosta i przyjemna sprawa. Na szczęście pewne zmiany na dobre już są widoczne.
Data: 2018-07-12 11:29:14
Ocena: 4