MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Jej największą zaletą jest to, że zawiera wiele dobrych bakterii - probiotyków. Ten sfermentowany napój wpływa pozytywne nie tylko na trawienie, ale także na ogólne samopoczucie. Mowa tu o kombuczy, którą można spotkać także pod taką nazwą jak grzyb herbaciany. Nie jest jednak grzybem, tylko napojem, który kupić można w sklepach ze zdrową żywnością. Jednym z jego producentów jest Koala Kobucha, którego produkt posiada certyfikat BIO. Ma także swój sklep, w którym można zaopatrzyć się w ten napój. Siedziba firmy znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego, ale jej produkt dostępny jest też w innych zakątkach Polski.

Sam napój został wynaleziony na Dalekim Wschodzie już 2000 lat temu. Dziś znany jest na całym świecie. Powstaje w procesie fermentacji – jest naparem herbaty zasypanym cukrem, który się specjalnie wychładza i dodaje bakterie SCOBY. Następnie całość odstawia się na 2-3 tygodnie. W finalnej wersji zawartość cukru wynosi nawet mniej niż 0,5 g na 100 ml napoju. Na rynku można spotkać wiele napojów o tej samej nazwie, ale niestety niemających nic wspólnego z oryginałem. Są one raczej oranżadą z cukrem. Jak więc poznać, że ma się do czynienia z właściwym produktem? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy jest oznaczony na etykiecie jako niepasteryzowany. Pasteryzacja zabija bowiem wyjątkowe składniki po to, aby wydłużyć termin przydatności napoju.

Produkt zawiera mnóstwo cennych żywych kultur bakterii, które wspierają trawienie. Tym samym przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu oraz wspomaga proces odchudzania. Wpływa również pozytywnie na ogólne samopoczucie.

Napój działa także dobrze na pracę mózgu. Zawarte w nim witaminy z grupy B przysłużą się podczas pracy umysłowej i nauki. Kolejną zaletą produktu jest działanie antybakteryjne oraz oczyszczające.

Naturalny probiotyk, jakim jest kombucza, przechowuje się w lodówce, aby nie skisła. Na początku zaleca się nie przekraczać więcej niż 330 ml napoju dziennie, aby sprawdzić, jak z jego przyjmowaniem radzi sobie układ pokarmowy.

Data dodania: 14-02-2019
Autor: Zofia Pawłowska
Źródło:
https://www.koala-kombucha.pl/DANE FIRMY:


Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY: